top of page
Черенько Марія Сергіївна

Черенько Марія Сергіївна

Спеціалізація: ендокринолог, кандидат медичних наук

​Стаж роботи ендокринологом – 19 років

Основні напрямки професійних інтересів

 • патологія щитоподібної залози

 • ендокринна орбітопатія

 • патологія наднирників

 • різні форми артеріальної гіпертензії

 • гіперпаратиреоз і патологія кальцієвого обміну

 • патологія гіпофізу

 • цукровий і нецукровий діабет

 • ведення вагітних із різною ендокринною патологією

 • гіперандрогенія, порушення менструального циклу, гірсутизм, акне 

 • генетичні синдроми, що супроводжуються ендокринними аномаліями (МЕН синдроми, синдром Мак-К’юна Олбрайта, синдром Карні, нейрофіброматоз, синдром Шерешевського-Тернера)

 • ожиріння

Освіта

 • У 2005 році завершила з відзнакою медичний факультет Національного університету ім. О.О. Богомольця (м.Київ, Україна), після чого завершила інтернатуру з сімейної медицини

 • З 2006 по 2007 рік пройшла післядипломне стажування з ендокринології в Університеті Екс-Марсель II (Марсель, Франція). У той же час працювала лікарем-ендокринологом у відділенні ендокринної хірургії та ендокринології

 • У 2008 році отримала сертифікат спеціаліста з ендокринології в Києві.

 • Після цього працювала над кандидатською дисертацією, присвячену рідкісній проблемі підвищення кальцитоніну, яку успішно завершила у 2011 році.

 • Впродовж професійного життя весь час активно навчається, беручи за орієнтир досвід найкращих ендокринологів Європи і світу. Величезну кількість разів відвідувала міжнародні конгреси та курси післядипломної освіти від Європейської асоціації ендокринологів, членом якої вона є з 2018 року.

 • Неодноразово виступала з доповідями на міжнародних і українських конференціях, має більше 40 наукових публікацій, у тому числі в зарубіжних виданнях.

Досвід роботи

Ще з інтернатури почала працювати в ендокринологічному відділенні Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин Міністерства охорони здоров’я України, де працювала на різних посадах з 2005 до 2018 рік. Мала досвід обстеження і лікування важких, стаціонарних хворих з рідкісними патологіями ендокринної системи (цукровий діабет різних типів і його ускладнення, різноманітні хвороби щитоподібної залози, паращитоподібних та надниркових залоз, різні патології гіпофізу, ендокринна орбітопатія, рідкісні генетичні синдроми та інше), а також активно вела консультативний прийом.

Одна з перших в Україні (з 2006 року) почала активну роботу із сучасними методами моніторингу та лікування цукрового діабету (активно встановлювала системи моніторингу та інсулінові помпи компанії Medtronic), має досвід роботи з сучасними системами моніторингу у реальному часі Free style libre.

Впродовж року (2010-2011) консультувала Київську міську лікарню №2, де працювала з реанімаційними пацієнтами, хворими хоспісу та опікового центру. Пізніше майже рік консультувала відділення екстрагенітальної патології пологового будинку № 5 у м. Києві.

У 2017 році разом із батьком професором Черенько С.М. відкрила власний консультативний центр, на роботі в якому сконцентрувала свою увагу з жовтня 2018 року.

З 2010 року почала активно займатися проблемою ендокринної орбітопатії Грейвса, завдяки чому з 2017 року в Україні почали виконувати опромінення орбіт на лінійному прискорювачі, з 2018 – робити кісткову декомпресію орбіт та проводити лікування рітуксімабом, з 2019 року – в Україні доступні всі консервативні та хірургічні методи лікування ендокринної орбітопатії Грейвса. На цю тему у Черенько М.С. запланована дисертаційна робота на здобуття наукового звання доктора медичних наук.

Має активну громадську позицію і регулярно читає лекції на популярні ендокринологічні теми, дає інтерв’ю, записує ролики і підкасти для благодійного проекту «Життєлюб», Громадського радіо, Української правди, проекту «Кешер» (дивіться наш блог).

 

Про себе:

«Я з дитинства обожнювала медицину і продовжую це робити. Вважаю, що Україна заслуговує мати європейський рівень ендокринології та ендокринної хірургії. Ціную людяний підхід до лікування, що базується на останніх доказових світових практиках».

 

Хобі: різноманітне рукоділля, гра на скрипці, танці, спорт, читання, подорожі.

 

Вільно розмовляє англійською, французькою, українською і російською мовами.

Про династію Черенько і біографічні моменти Черенько М.С. можна ознайомитися за посиланнями:

Чому обрати ендокринолога нашого центру

Маючи великий досвід роботи з різними патологіями ендокринної системи, лікарка допоможе розібратися з вашими гормональними проблемами, підібрати індивідуальний план обстеження і лікування. В разі необхідності порадить як обрати лабораторію для гормонального обстеження, клініку для проведення діагностики та лікування. Якщо необхідна консультація лікарів інших спеціальностей, скерує до грамотних колег.

 

Ендокринолог віддає перевагу особистим консультаціям в Києві, але активно практикує онлайн консультації для мешканців Києва, всієї України та Європи, зазвичай дотримується віддаленого моніторингу змін під час лікування.

Запис на консультацію до ендокринолога Черенько Марії Сергіївни можна здійснити за телефонами +380964352400 +380664632400 або за допомогою онлайн форми

Дипломи та сертифікати

bottom of page