top of page

Гінекомастія

Гінекомастія – це доброякісне збільшення залозистої тканини грудних залоз у чоловіків. Пальпація та ультразвукове дослідження допомагають диференціювати між залозистою і жировою тканиною  та встановити діагноз справжньої або хибної гінекомастії.

Ця патологія викликана недостатністю андрогенів та надлишком естрогенів, тобто дисбалансом між жіночими та чоловічими статевими гормонами. Найчастіше виникає у пубертатному віці та проходить самостійно. У старшому віці причиною може бути прийом певних медикаментів, зниження рівня тестостерону, пухлини яєчок, печінкова або ниркова недостатність, та інші причини.

 

Для встановлення етіології захворювання необхідно визначити рівні естрадіолу, тестостерону, тестостерон-зв`язуючого глобуліну, пролактину, хоріонічного гонадотропіну; провести огляд зовнішніх статевих органів.

 

З проблемами гінекомастії ви можете звернутися до ендокринологів нашого центру. Наші лікарі віддають перевагу очній консультації, але консультують і онлайн мешканців як Києва, так і України.

Якщо мова йде про операцію, то краще записатися на пройом до професора Черенька Сергія Макаровича:

  • професор хірургії (2005), доктор мед. наук (2000), Заслужений діяч науки і техніки України (2010)

  • національний делегат України в Європейському Товаристві Ендокринних Хірургів (ESES) 

  • FEBS/DES: єдиний ендокринний хірург на пост-радянському просторі, що пройшов сертифікацію екзаменаційною комісією Європейського бюро хірургії (European Board of Surgery), підрозділом Ендокринної хірургії (Division of Endocrine Surgery) та відзначений Сертифікатом відповідності вимогам Європейського Союзу Медичних Спеціальностей (U.E.M.S. - European Union of Medical Specialities).

 

Як проходять лапароскопічні операції у виконанні професора ви можете подивитися на нашому youtube каналі або у блозі.

 

Для запису на консультацію перейдіть за посиланням або зв’яжіться з нами за телефонами: +380964352400 +380664632400.

 

Важливо! Будь ласка, підготуйте для лікаря перелік препаратів, що ви приймаєте, адже це може вплинути на результати обстеження і можливі призначення!

bottom of page