top of page

Гіпопаратиреоз

Недостатність паратгормону, який регулює обмін кальцію в організмі, призводить до гіпокальціємії. 90% випадків – це ускладнення медичних процедур (операцій на щитоподібній залозі, на шиї, опромінення шиї).

Проявляється найчастіше виникненням судом, парестезій (відчуття «повзання мурашок»), загальною та м’язовою слабкістю. Часто протікає безсимптомно. У важких випадках – можуть виникати навіть проблеми із диханням.

Для діагностики необхідно виконати визначення рівня кальцію (іонізованого і загального), фосфору, магнію, креатиніну, паратгормону, загального вітаміну Д. В інструментальних методах діагностики сенсу немає.

У разі підтвердження діагнозу лікування спрямоване не стільки на нормалізацію рівня кальцію, скільки на зменшення симптоматики. Основними препаратами є вітамін Д і кальцій (меншою мірою). Синтетичний паратгормон в Україні не зареєстрований, але й закордоном застосовується нечасто (висока ціна, особливості введення препарату). Одним із перших етапів лікування має бути ліквідація дефіциту магнію. Добова доза кальцію має складати 1-2 г.

 

З приводу діагностики та лікування ви можете звернутися до ендокринологів нашого центру. Наші лікарі віддають перевагу очній консультації, але консультують і онлайн мешканців як Києва, так і України.

Для запису на консультацію перейдіть за посиланням або зв’яжіться з нами за телефонами: +380964352400 +380664632400.

 

Важливо! Будь ласка, підготуйте для лікаря перелік препаратів, що ви приймаєте, адже це може вплинути на результати обстеження і можливі призначення!

bottom of page