top of page

Гіпотиреоз

Гіпотиреоз - це зниження рівня тиреоїдних гормонів, яке може виникати з різних причин (аутоімунний тиреоїдит, недостатність йоду, стан після операції на щитоподібній залозі або після лікування радіоактивним йодом, ураження гіпофізу та деяких інших).

Симптоми гіпотиреозу неспецифічні, проте найчастіше пацієнтів турбує набір ваги, втомлюваність, сонливість, набряки, сухість шкіри.

Для встановлення діагнозу необхідно здати аналіз крові на тиреотропний гормон, а також бажано на вільний тироксин і вільний трийодтиронін, антитіла до тиреопероксидази (останні – для встановлення причини гіпотиреозу).  Підвищення ТТГ і зниження Т3 і Т4 повністю підтверджує діагноз. Якщо ТТГ більше 10, навіть на тлі нормальних гормонів щитоподібної залози, то лікування теж призначається. Певне значення має УЗД щитоподібної залози, але не є обов’язковим для діагностики.

 

Єдиним ефективним і безпечним методом лікування даного захворювання є призначення замісної терапії препаратами Л-тироксину. Доза підбирається індивідуально. До препарату немає звикання, отже якщо призначена доза буде завеликою чи зайвою, аналіз крові на ТТГ буде знижений, що стане приводом до зменшення дози або скасування призначення. Цей гормональний препарат абсолютно ідентичний власному тироксину, тому не має побічних дій, якщо доза підібрана вірно. Не викликає зростання ваги та інших симптомів. Доза корегується залежно від рівня ТТГ, визначати який потрібно не раніше 6-8 тижнів після призначення певної дози. Препарат має великий період напіввиведення, а отже у разі пропуску дози ніяких симптомів не виникає. Важливо приймати препарат натщесерце (або через 3-4 години після останнього приймання їжі), запиваючи водою, не змішуючи з іншими препаратами, особливо препаратами кальцію та заліза. 

З проблемами гіпотиреозу ви можете звернутися до ендокринологів нашого центру. Наші лікарі віддають перевагу очній консультації, але консультують і онлайн мешканців як Києва, так і України.

 

Для запису на консультацію перейдіть за посиланням або зв’яжіться з нами за телефонами: +380964352400 +380664632400.

 

Важливо! Будь ласка, підготуйте для лікаря перелік препаратів, що ви приймаєте, адже це може вплинути на результати обстеження і можливі призначення!

bottom of page