top of page

Хвороба Грейвса і тиреотоксикоз

(дифузний токсичний зоб)

Хвороба Грейвса – аутоімунне захворювання, причиною якого є виникнення антитіл до рецептору тиреотропного гормону (АТ до рТТГ), які можуть уражувати щитовидну залозу із розвитком тиреотоксикозу (надлишку гормонів щитоподібної залози), м’які тканини орбіти із розвитком ендокринної орбітопатії  та/або шкіру (претібіальна мікседема, тиреоїдна дермопатія).

Найчастіше пацієнти звертаються у зв’язку із тиреотоксикозом, який проявляється у серцебитті, схудненні, пітливості, слабкості, безсоння, треморі, збільшенні щитоподібної залози, підвищенні артеріального тиску, або появою екзофтальму та скаргами на сльозотечу, погіршення гостроти зору, появі двоїння.

Для підтвердження діагнозу, визначення прогнозу захворювання і призначення адекватного лікування  необхідно визначити рівень тиреотропного гормону крові (буде значно знижений), рівні вільного тироксину і трийодтироніну (будуть підвищені), рівень антитіл до рецептору ТТГ (буде підвищений). Інколи лікар може вам запропонувати визначення інших видів антитіл (до тиреопероксидази і тиреоглобуліну) для виключення тиреотоксичної фази аутоімунного тиреоїдиту. У світі також виконують сцинтіграфію з технецієм для диференційної діагностики різних форм тиреотоксикозу, яке є особливо корисним у разі багато вузлового зобу, проте в Україні цей метод майже не застосовується. У більшості випадків його замінює визначення рівня антитіл до рецептору ТТГ. Також  корисним буде проведення ультразвукового дослідження щитовидної залози.

 

Залежно від рівня антитіл до рецептору ТТГ і розміру щитовидної залози лікар обирає метод лікування тиреотоксикозу. На сьогодні існує три основні методи: медикаментозний (антитиреоїдні препарати), радіоактивний йод і хірургічний (тотальна тиреоїдектомія). Останні 2 методи є радикальними (при належному виконанні) і призводять до гіпотиреозу (зниженню рівня тиреоїдних гормонів) і пожиттєвому прийомі замісної терапії препаратами Л-тироксину (лікування є безпечним і немає побічних ефектів). 

З приводу діагностики та лікування ви можете звернутися до ендокринологів нашого центру. Наші лікарі віддають перевагу очній консультації, але консультують і онлайн мешканців як Києва, так і України.

Якщо мова йде про операцію, то краще записатися на пройом до професора Черенька Сергія Макаровича:

  • професор хірургії (2005), доктор мед. наук (2000), Заслужений діяч науки і техніки України (2010)

  • національний делегат України в Європейському Товаристві Ендокринних Хірургів (ESES) 

  • FEBS/DES: єдиний ендокринний хірург на пост-радянському просторі, що пройшов сертифікацію екзаменаційною комісією Європейського бюро хірургії (European Board of Surgery), підрозділом Ендокринної хірургії (Division of Endocrine Surgery) та відзначений Сертифікатом відповідності вимогам Європейського Союзу Медичних Спеціальностей (U.E.M.S. - European Union of Medical Specialities).

Для запису на консультацію перейдіть за посиланням або зв’яжіться з нами за телефонами: +380964352400 +380664632400.

 

Важливо! Будь ласка, підготуйте для лікаря перелік препаратів, що ви приймаєте, адже це може вплинути на результати обстеження і можливі призначення!

bottom of page